Můj příběh

"Jmenuji se Lucie Klabanová. Jsem manažerka s více než desetiletou praxí tvorby těch nejefektivnějších pracovních procesů. Pomáhám svým klientům najít jednoduché způsoby organizace práce a řízení lidí, a tím chránit jejich cenný čas a mít z práce i života opravdové potěšení."

„To, že jsme dnes nešťastní, není způsobeno složitostí života. Nešťastní jsme proto, že nám unikají prosté a jednoduché věci, které jsou jeho základem."

Elisabeth Kübler-Ross, americká psychiatrička

Kdo jsem a proč právě projekt make-it-easy.cz?

Pracuji jako manažerka už dvanáct let. Svou práci si užívám naplno, baví mě, protože vím, že si dovedu poradit s hromadou práce tak, aby to důležité bylo hotové včas, aby se na něco nezapomnělo. Mám čas na svůj soukromý život a cením si toho, že práce je jeho součástí. A hlavně jsem hrdá na to, že můj tým si práci užívá stejně jako já.

Dřív jsem se hroutila

Začátky ale tak růžové nebyly. Po studiu na VŠE a absolvování mezinárodního studia CEMS MIM (Community of European Management Schools, Masters in International Management) jsem do práce vrhla, jak se říká, po hlavě. A taky jsem si tu hlavu pěkně natloukla.

 

Je to pár let zpátky, kdy jsem se pod návaly úkolů hroutila, utíkala od jednoho ke druhému. Všechno se dělalo na poslední chvíli, hodiny přesčasů byly standard. Osobní život neexistoval. Můj tým ztrácel motivaci a já nevěděla, jak jim pomoct. V noci jsem nemohla spát, protože jsem přemýšlela, jak z toho začarovaného kruhu ven.

 

Když jsem se dostala do situace, že krom mé vlastní nespokojenosti, i moji lidé cítili potřebu odejít, musela jsem to změnit. Rychle.

 

Období pokus - omyl

Nechala jsem si pomoct od odborníků – absolvovala jsem řadu školení na time management, leadership, vedení lidí i organizaci projektů. Diskutovala jsem situaci s manažery, kteří pro mě byli inspirací. Přečetla jsem řadu knih zejména zahraničních autorů a čerpala inspiraci.

A hlavně jsem vše ihned aplikovala, testovala. Něco fungovalo ihned, něco jsem musela uzpůsobit, něco jiného nefungovalo. Byl to pokus – omyl.

 

Dnes, po tolika letech na této cestě, už vím jak na to. A chci s vámi své zkušenosti sdílet, pomoci vám v těžkých situacích a inspirovat vás najít svou vlastní cestu, na které budete šťastní.

 

 

 

Ing. Lucie Klabanová, CEMS MIM

Řešíte jak efektivně řídit svůj čas i své podřízené? Dostávejte pravidelnou dávku rad z nových blogových článků přímo do e-mailu. 

Respektuji Vaše soukromí a nikdy vám nebudu posílat spam. Z newsletteru se můžete kdykoli odhlásit. 

Co je projekt make-it-easy?

Když jsem se zamýšlela, jak vizi svého projektu shrnout, vznikla z toho grafika níže. Vše stojí na jakýchsi třech pilířích mé každodenní práce, které se vzájemně ovlivňují a doplňují. 

 • making things easy way
  zjednodušování a optimalizace všeho, co děláme
 • time management
  správné řízení vlastního času
 • people management
  řízení lidí, leadership

 

Jak se můžete inspirovat?

Všechno to, co mně dodnes funguje, ověřené kroky, které se skutečně vyplatí dělat, najdete v mých článcích zde na blogu a e-boocích. Jak organizovat své priority, používat svůj čas efektivně a balancovat pracovní i soukromý život, jsem shrnula do e-booku o time managementu s názvem 12 tipů, jak mít čas pevně ve svých rukou aneb jak všechno stihnout, aniž byste se museli rozkrájet.  Můžete ho získat také jako e-mailový kurz, který vám naservíruje veškeré informace a úkoly během čtrnácti dní přímo do e-mailové schránky.

Jak si poradit se všemi situacemi v roli čerstvého šéfa, jak mít spokojený tým se můžete dočíst v e-booku 5hvězdičkový šéf. Dozvíte se, že to je snazší, než si myslíte. Ale také, že na maličkostech záleží. A pokud jste to ještě neudělali můžete kouknou na stručný e-book: 9 tipů, jak být skvělým šéfem, který si můžete stáhnout zdarma.

 

 

Chcete poznat i mé další stránky?

Pak navštivte můj soukromý blog lucieklabanova.eu, kde se dozvíte, že krom jiného jsem taky: 

 • marketér
 • pisálek
 • cestovatel
 • fotograf
 • a možná i něco dalšího :-)

Lucie je excelentní manažer a skvělý team leader se všemi vlastnostmi, které by měl člověk ve vysokém managementu mít. Schopná, pracovitá, spolehlivá, ambiciózní, cílevědomá, praktická, rozumná, komunikativní, přátelská, férová, vůdčí, motivující. Má perfektní strategické myšlení spojené se správnou mírou zdravého selského rozumu. Na stanovování cílů a exekuci jednotlivých aktivit pohlíží komplexně se zhodnocením všech pro a proti, zároveň odvádí práci do detailu přesně. Nezastaví se před žádnou komplikací a svým pracovním elánem dokáže nadchnout i ostatní.

Kristina HlaváčkováClient Director at FleishmanHillard

I worked with Lucie for more than 7 years and she has always been my right hand, with a background that goes far beyond marketing area. Lucie is great professional in marketing, product, project and process management. Great leader of her team and strong member of our management team.

Jan ŠachCountry Manager Czech republic & Slovakia at Candy Hoover group