Kdo jsem?

Jmenuji se Lucie Klabanová.

Jsem mentorka, leader a průkopník zlepšování procesů v byznysu. Pomáhám firmám i jednotlivcům hledat efektivní cesty k vytyčeným cílům.

Mám dlouholeté zkušenosti s nastavováním procesů ve firmách, vedením lidí, organizováním fungování firem s ohledem na nákladovou efektivitu, i finančním řízením podniku.

Od roku 2018 se také aktivně věnuji mentoringu a konzultacím v uvedených oblastech spolu s doplňkovými sférami, jako jsou např. time management, osobní rozvoj, leadership a další.

Příklady mých zkušeností:

 • Nastavení efektivních firemních procesů
  zjednodušování, digitalizace, automatizace
 • Komplexní byznys management
  vedení firmy od strategie po exekuci a finanční výsledky
 • Leadership a budování týmu
  leading by example, udávání směru, delegování, přenechání zodpovědnosti
 • Datová analýza
  pochopení firemních dat a z nich vycházejících strategických doporučení
 • Mezinárodní zkušenosti
  business manager pro 11 zemí Evropy, studium i práce v zahraničí

„To, že jsme dnes nešťastní, není způsobeno složitostí života. Nešťastní jsme proto, že nám unikají prosté a jednoduché věci, které jsou jeho základem."

Elisabeth Kübler-Ross, americká psychiatrička

Kdo jsem ve 3 číslech:

0
v 1
manažerka, podnikatelka, máma
0
Vysokoškolské tituly - Ing. a CEMS MIM
0
člověk se vším všudy - tím dobrým i špatným

 

Co se o mně můžete dozvědět tady na blogu?

Jsem:

Manažerka & mentorka

 

Někdo by řekl, že mám celkem obstojnou kariéru. Jsem generální ředitelkou malé firmy. Pro mě ale není podstatné EGO a to, že mě někdo říká „paní ředitelko". Mnohem podstatnější je moje vlastní PROČ, smysl toho všeho. Vést lidi, mentorovat je a pomáhat jim se posouvat (i když jsem na ně někdy přísná ;-)), mi dává 100% smysl.     

 

Blogové články o mentoringu, šéfování a leadershipu>>

Systematik

Jsem přesvědčená, že abychom sami sobě ulevili od všech informací, které na nás každý den útočí, je potřeba mít ve všem svůj systém. Řád ve věcech, jasné procesy, dobře naplánované projekty. Bez systematického přístupu, bych nejspíš nezvládla víc než deset let v marketingu, a už vůbec bych to neměla snadné jako šéf. Systémy a plánování jsou pro mě také základem time managementu, kterému se intenzivně věnuji. Neříkám, že to nejde jinak, ale pro mě je tohle ta snazší cesta. 

 

Blogové články o time managementu a procesech>>

Cestovatel & fotograf

 „Narodila jsem se s botami. S botami z toulavého telete.”

To se u nás v rodině říká už několik generací. Železná opona naší rodině tuhle vášeň trochu překazila, ale hned jak to šlo, vrátila se nám do života. I já cestování miluji, a nepustilo mě to ani v době, kdy jsem za hranice pracovně cestovala v podstatě každý týden. 

 

Blogové články o cestování>>

Pisálek

Psát mě baví už od mládí. Dodnes mám v šuplíku stohy povídek. I když jsem na čas psaní tak trochu opustila, a věnovala se spíš konzumaci toho, co napsal někdo jiný :-), tahle láska si mně znovu našla. Ostatně to byl taky impuls k tomu, začít psát blog. Bylo to nejdřív o psaní, až pak jsem začala přemýšlet o čem chci vlastně psát. A tak občas píšu jan tak, o tom, co mám zrovna na mysli. 

 

Blogové články o všem možném>>

Jaký je můj příběh?

Pocházím z obyčejné, chudé rodiny, kde mne naučili, že můžu dosáhnout všeho, co si přeji. Jen pro to musím něco udělat. A tak jsem tvrdě dřela, abych mohla studovat, dostala výbornou a dobře placenou práci. Vystudovala jsem dvě magisterská studia (VŠE a CEMS MIM - Community of European Management Schools, Masters in International Management). Ještě při škole jsem začala pracovat na plný úvazek. A pak budovala kariéru. V Čechách a v zahraničí.

Někdy to stálo víc úsilí, než jsem si dokázala představit. Ale měla jsem svou motivaci, a tak to vždy nakonec vedlo k úspěchu.
Dnes pracuji již více než dvanáct let jako manažerka, což je práce, která mi dává smysl a je v souladu i s mou životní vizí.

V mém životě se ale objevilo několik momentů, které mým přesvědčením pořádně zamávaly.

 

Cesta není vždy rovná

Když jsem poprvé dostala za úkol vybudovat svůj tým, byla jsem nadšená. To jsem přece vždycky chtěla - vést lidi! Jenže jsem si velmi rychle uvědomila, že to není ani zdaleka snadné. Nefunguje to tak, že práci prostě rozdělím a na mě žádná nezbude. Zjistila jsem, že ne každý je schopen dělat cokoli. Že každému podřízenému musím věnovat čas, abych ho naučila, co potřebuje, aby to mohl dělat dobře. A taky že když dostanu post, ještě to vůbec nic neznamená. 

A tak jsem po prvním nabití si pusy” začala hledat způsob, jak si získat reálný respekt od mých podřízených. Cesta to nebyla snadná a už vůbec ne krátká. Ale byla pro mne velmi naplňující. 

 

Další zlom přišel v momentě, kdy jsem otěhotněla, ne zrovna v té nejlepší chvíli. Moje kariéra byla na vzestupu, bylo potřeba pracovat víc a víc. Jenže já chtěla být mámou. Najednou se mi vše přeskládalo, priority se posunuly o velký kus. 

Když jsem lidem okolo říkala, že zvládnu dělat dál šéfku i být mámou, nevěřili mi. Říkali, že to nejde skloubit. Chvíli jsem pochybovala. Nemají přeci jen pravdu? 

 

Hlavně to nevzdat!

Nevzdala jsem se a hledala cestu. Vytvořila jsem si vlastní představu, jak budu fungovat, jak si budu organizovat čas a dělit ho mezi rodinu a práci. A měla jsem to štěstí, že se mi podařilo mou představu prosadit.

Světe div se, ono to fungovalo. A funguje dodnes.
Je to náročné, někdy více, ale jde to.

Ing. Lucie Klabanová, CEMS MIM

Líbí se vám moje články? Nenechte si žádný utéct. Pošlu vám vždy informaci rovnou do  do e-mailu. 

Respektuji Vaše soukromí a nikdy vám nebudu posílat spam. Z newsletteru se můžete kdykoli odhlásit. 

Proto dnes podporuji ty, kteří stejně jako já, chtějí být úspěšní v práci, zároveň nezanedbávat rodinu a také mít čas sami pro sebe. Pomáhám jim správně určovat priority, efektivně organizovat čas a správně vést podřízené, spolupracovníky i rodinu. Jedině tak můžou být spokojení - v práci i doma.

Já v médiích: 

Co je projekt make-it-easy?

Když jsem se zamýšlela, jak vizi svého projektu shrnout, vznikla z toho grafika níže. Vše stojí na třech pilířích mé každodenní práce a životní zkušenosti, které se vzájemně ovlivňují a doplňují. 

 • making things easy way
  zjednodušování a optimalizace všeho, co děláme
 • time management
  správné řízení vlastního času
 • people management
  vedení lidí, leadership

 

Jak se můžete inspirovat?

Všechno, co mně dodnes funguje, ověřené kroky, které se skutečně vyplatí dělat, najdete v mých článcích zde na blogu a v e-kurzech a e-boocích. Jak organizovat své priority, používat svůj čas efektivně a balancovat pracovní i soukromý život, jsem shrnula do online kurzu o time managementu s názvem 12 tipů, jak mít čas pevně ve svých rukou (aneb jak všechno stihnout, aniž byste se museli rozkrájet). 

Pokud nemáte na kurz právě teď čas, tak si alespoň stáhněte zdarma rychlý tahák pro lepší time management. 

A pokud naopak už teď víte, že chcete jít mnohem víc do hloubky a podívat se na svou celkovou spokojenost, pak vás možná  zaujme můj komplexní sebe-mentoringový online kurz efektivity, time managementu, osobního rozvoje a komunikace nebo si domluvte konzultaci či mentoring

Jak si poradit se všemi situacemi v roli čerstvého šéfa, mít spokojený tým se můžete dočíst v e-booku 5hvězdičkový šéf. Dozvíte se, že je to snazší, než si myslíte. Ale také, že na maličkostech záleží. A pokud jste to ještě neudělali můžete kouknout na stručný e-book: 9 tipů, jak být skvělým šéfem, který si můžete stáhnout zdarma.

 

Mentoringu se věnuji také na své alma mater Vysoké škole ekonomické, v rámci alumni mentoringu fakulty mezinárodních vztahů.
Pravidelně se vzdělávám v oblasti moderních technologií i AI a jejich praktickém využití v byznysu.

Co o mně řekli

Lucie je mou mentorkou a skvělou průvodkyní v profesním životě. Oceňuji tu spoustu užitečných a praktických rad, kterou mi dala. Naučila mě klást si ty správné otázky, kam chci směřovat a čeho dosáhnout, a vždy mi ochotně poradila a povzbuzovala mě na cestě za mým cílem. Naše setkání jsou vždy moc příjemná a dodávají mi energii do další práce, takže její mentoring mohu jen doporučit.
Lucie je excelentní manažer a skvělý team leader se všemi vlastnostmi, které by měl člověk ve vysokém managementu mít. Schopná, pracovitá, spolehlivá, ambiciózní, cílevědomá, praktická, rozumná, komunikativní, přátelská, férová, vůdčí, motivující. Má perfektní strategické myšlení spojené se správnou mírou zdravého selského rozumu. Na stanovování cílů a exekuci jednotlivých aktivit pohlíží komplexně se zhodnocením všech pro a proti, zároveň odvádí práci do detailu přesně. Nezastaví se před žádnou komplikací a svým pracovním elánem dokáže nadchnout i ostatní.
Jako každý člověk jsem občas na pochybách, zda to co dělám, dělám správně a zda bych to nemohl dělat ještě lépe. Zejména v situaci, kdy na jedné straně jsou lidé, které řídím a na straně druhé výsledky, které musím a chci plnit. Make-it-easy.cz je pro mne v mnoha směrech inspirací, návodem i cestou, jak postupovat, řešit a konat. Když už blog nestačil, využil jsem i osobní konzultaci u Lucie, která mne v mé práci zase o pár kroků posunula.
Ing. Petr TocháčekObchodní ředitel
You are already motivated to give your best, when you start to work in a new position at a different company. When you start in a different industry, it is normal to have some doubts, whether you are really the quick learner you have always considered yourself. So you start to work with your new direct boss, the CEO and during the first months you realize that she is on the top of her game, extremely IT-savy, brutally honest and also very supportive. You consider yourself very lucky to work with such a person. There comes the year end, you spend the last days with all your colleagues in a huge, cold warehouse, performing physical inventory count. On the last workday of the year, you go to your office and find a handwritten letter from the CEO (who spent the same time in the warehouse as anyone else from the staff), in which she thanks you for the whole year`s performance, identifies areas in which you were strong during the year and assures you, that she is looking forward to work with you to achieve your common goals in the next year. It is a leadership, that inspires and creates great work environment, where the sky is the limit. Kudos to Lucie Klabanová for being such a leader!