3 snadno aplikovatelné tipy, které ušetří čas každý den: VIDEO

Last Updated on 28. 11. 2022 by Lucie Klabanová

Každý z nás tu a tam, v dnešní době možná častěji než bychom si přáli, pociťuje nedostatek času. Jsme tak nějak pořád v běhu a ať děláme co děláme, nikdy nemáme pocit, že je hotovo.

Ano doba je rychlá, my zrychlujeme s ní, ale znamená to, že jsme vždycky efektivní?

Zdaleka ne. Rychlost doby a množství informací způsobuje to, že je pro nás čím dál náročnější udržet pozornost.

Na téma koncentrace se soustředím podrobněji v mém kurzu, nicméně dnes mám pro vás 3 poměrně snadno aplikovatelné tipy, které si troufnu tvrdit, že ušetří, respektive zeefektivní, čas každému. Jdeme na ně.

TIP

Plánujte. Připravte si každý večer stručný plán na další den. Forma není podstatná. Ať máte rádi technologie a využijete kalendář nebo nějakou sofistikovanou appku nebo budete plánovat staromódně do diáře, na tom nesejde. Důležité jsou dvě věci. Za prvé mějte na mysli své aktuální priority. Naplánujte si tedy to, co je pro vás klíčové stihnout zítra. A za druhé buďte realističtí. Nemá cenu plánovat si příliš mnoho věcí, které nemáte šanci stihnout, z toho budete akorát frustrovaní.

TIP

Vypněte rušivé elementy největšího kalibru. Zejména upozornění na sociální sítě. Ty prostě kompletně zrušte. Vypněte také automatické stahování emailů, tzv. Push. Prostě si naplánujte, že si sociální sítě pustíte, jakmile dokončíte některý úkol. Poslouží vám to jako odměna za odvedenou práci a zároveň odpočinek před dalším úkolem. Kontrolu emailů si naplánujte do svého denního programu. Je to vlastně jeden z úkolů.

TIP

Ráno si přivstaňte a věnujte čas sami sobě. Nemusíte zrovna vstávat o dvě hodiny dřív, stačí klidně půl hodinka. A taky nejde o to vstát a hned se vrhnout do práce. Spíše si naplánujte nějakou příjemnou činnost, kterou máte rádi. Dejte si dobrou snídani a přečtěte si kousek knihy. Dejte si dlouhou sprchu a “domácí spa”. Nebo si zacvičte jógu. Uvidíte, že si den nejen příjemně nastartujete, ale zároveň si srovnáte myšlenky a všechno vám půjde mnohem více od ruky.

To byly dnešní tři tipy: plánujte, vypněte upozornění a přivstaňte si.

Mnoho dalších rad i konkrétních návodů na to jak být časově efektivní můžete najít v mém novém online kurzu 12 tipů, jak mít čas pevně ve svých rukou, který najdete zde >> 

Díky, že mne čtete a sledujete. Psaní a tvoření blogu mi dělá upřímnou radost, ale stojí mne i hodně úsilí. Proto vám budu vděčná, pokud se vám článek nebo cokoli na mém blogu líbí, když jej budete sdílet třeba na facebooku se svými přáteli. To je pro mne největší ocenění.

Mějte se krásně a příště zase na viděnou.

Dejte like mojí stránce na facebooku a neuteče vám žádný další článek:

Jsem mentorka a leader. Pomáhám lidem kolem sebe najít jistotu, že mohou zvládnout vše, co je pro ně důležité. Ukazuji jim, že můžou být dobrými manažery, rodiči i mít čas sami pro sebe. Učím je správně určovat priority, organizovat čas a vést podřízené, spolupracovníky i rodinu tak, aby měli ze života radost. Jsem autorkou online kurzu 12 tipů, jak mít čas pevně ve svých rukou Pokud nemáte na kurz právě teď čas, tak si alespoň stáhněte zdarma Rychlý tahák pro lepší time management. A pokud naopak už teď víte, že chcete jít mnohem víc do hloubky a podívat se na svou celkovou spokojenost, pak vás možná  zaujme můj komplexní sebe-mentoringový online kurz efektivity, time managementu, osobního rozvoje a komunikace.  Napsala jsem pro vás také stručný e-book zdarma 9 tipů, jak být skvělým šéfem, který si také můžete stáhnout zdarma. Jak si poradit se všemi situacemi v roli čerstvého šéfa, jak mít spokojený tým se můžete dočíst v e-booku 5hvězdičkový šéf. Dozvíte se, že to je snazší, než si myslíte. Ale také, že na maličkostech záleží. Více o mně se můžete dozvědět tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Nejsou nadále ukládány ani jinak zpracovány. Zásady zpracování osobních údajů