Už od rána je jasné, že to bude den na dvě věci. Nebo ne?

Last Updated on 28. 11. 2022 by Lucie Klabanová

Máte v plánu ráno brzo vstát, abyste se vyhnuli ranní dopravní zácpě. Zamáčknete budík a znovu usnete. Samozřejmě zaspíte. Spěcháte, vyrazíte z domu a za rohem zjistíte, že jste doma zapomněli něco důležitého. Tak se vrátíte. Do práce už nestihnete dorazit včas.

No super, to to začíná.

Dřív jsem považovala začátek dne za znamení o tom, jak bude probíhat celý den. Takže když jsem třeba nebyla schopná pořádně učesat své neposedné kudrnaté vlasy, považovala jsem za samozřejmé, že celý den bude na dvě věci.

Jenomže v tom byl ten problém. Protože ve chvíli, kdy akceptujete, že to bude špatné, tak to špatné bude. Prostě jste už na té negativní vlně a pak logicky nepřitahujete nic dobrého. 

A tak to teď dělám jinak.

Když jsem zažila nedávno přesně tu situaci, jak ji popisuji na začátku článku, řekla jsem si, že to tak nemůžu nechat. Že nad tím musím vyhrát. A tak jsem cestu do práce využila na zaměření mysli na pozitivní věci.

Jak jsem to udělala?

Není to žádná věda.

  • Úsměv :-)
    Nasadila jsem úsměv. budete překvapení, až vyzkoušíte jak tahle “hloupost” dokáže změnit vnímání.
  • Dobré skutky
    Dělala jsem drobné dobré skutky - pouštěla jsem auta z bočních ulic, lidi na přechodu, usmála jsem se na ně. Už jsem nespěchala, stejně přijdu pozdě.
  • Krása v maličkostech
    Všímala jsem si drobných hezkých “obrazů” kolem sebe: koně pasoucí se na louce, maminka s dcerou jak se drží za ruku.

Pak už to bylo snazší, v práci jsem kolegům pomohla, i když bych nemusela. Uklidila jsem v kuchyňce, aby prostředí bylo jako ze škatulky. A pár dalších drobností.

Ten den jsem jela domů s úsměvem na rtech.

Několik kolegů mi poděkovalo a vyjádřilo vděk, že se mnou můžou pracovat. To je pro mě jako pohlazení.

Dostala jsem několik nečekaných dobrých zpráv.

Večer, když už jsem byla po práci doma, mi Česká Pošta přivezla balík. Chápejte, pošta, která jezdí zásadně ve chvíli, kdy jsou normálni lidi v práci a pak díky tomu strávíte hodiny ve frontě na poště… V sedm večer. Něco nereálného. :-) Navíc byl pan doručovatel velmi příjemný a když jsem mu vyjádřila vděk, že to dovezl takhle pozdě, když už jsem doma, byl i on rád a poděkoval mi.

Tak příště, až začátek vašeho dne bude vypadat na pěknou katastrofu, zkuste to obrátit. Uvědomte si, že je to jen váš čas, a to jestli ho strávíte se špatným nebo dobrým pocitem je vaše rozhodnutí. Můžete ho promarnit, nebo si ho užít. Vyberte si. 

Dejte like mojí stránce na facebooku a neuteče vám žádný další článek:

 

Jsem mentorka a leader. Pomáhám lidem kolem sebe najít jistotu, že mohou zvládnout vše, co je pro ně důležité. Ukazuji jim, že můžou být dobrými manažery, rodiči i mít čas sami pro sebe. Učím je správně určovat priority, organizovat čas a vést podřízené, spolupracovníky i rodinu tak, aby měli ze života radost. Jsem autorkou online kurzu 12 tipů, jak mít čas pevně ve svých rukou Pokud nemáte na kurz právě teď čas, tak si alespoň stáhněte zdarma Rychlý tahák pro lepší time management. A pokud naopak už teď víte, že chcete jít mnohem víc do hloubky a podívat se na svou celkovou spokojenost, pak vás možná  zaujme můj komplexní sebe-mentoringový online kurz efektivity, time managementu, osobního rozvoje a komunikace.  Napsala jsem pro vás také stručný e-book zdarma 9 tipů, jak být skvělým šéfem, který si také můžete stáhnout zdarma. Jak si poradit se všemi situacemi v roli čerstvého šéfa, jak mít spokojený tým se můžete dočíst v e-booku 5hvězdičkový šéf. Dozvíte se, že to je snazší, než si myslíte. Ale také, že na maličkostech záleží. Více o mně se můžete dozvědět tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Nejsou nadále ukládány ani jinak zpracovány. Zásady zpracování osobních údajů