Když se ocitneme na křižovatce…

křižovatky

Last Updated on 21. 9. 2021 by Lucie Klabanová

Kolikrát denně řidič přijede na křižovatku? Dá přednost a jede dál. Většinou bez přemýšlení, protože ví, kam směřuje.

Škoda že v životě to tak snadné není. Zejména proto, že když se dostaneme na tu pomyslnou životní křižovatku, někdy vlastně nevíme, kam chceme jet, kam směřujeme. A musíme se tedy zastavit a nejprve najít odpovědi. A to někdy není snadné.

Kdykoli se v životě ocitnu na rozcestí, snažím se nejdřív ocenit to, že tam jsem. Není skvělé, že teď mám možnost volby? Někteří nedostanou šanci si vybírat.

Pak je dobré se ohlédnout. Která cesta mne sem dovedla? Proč? Jak moc mne bavilo po ní jít? Možná je právě tohle přesně ta cesta, která je pro mne ta pravá a stačí prostě pokračovat rovně.

Někdy ale přemýšlíme o všem ještě daleko před křižovatkou. Víme, že přijde a snažíme se vymyslet, co je nejlepší. Ale ono to nejde. Nejde, protože ještě neznáme vše, co ke svému rozhodnutí potřebujeme. Nevíme, jak bude samotná křižovatka vypadat. Možná očekáváme dvě odbočky, ale oni tam ve skutečnosti budou čtyři. Možná jedna z cest bude příliš do kopce a zrovna teď se nám nechce šplhat někam nahoru. Nepředvídejme. Nechme věci plynout. Až dojdeme doprostřed, bude snazší udělat finální rozhodnutí.

A když už se rozhodneme? Neohlížejme se. Věřme, že jsme udělali dobře, kráčejme kupředu s vidinou nových zajímavých věcí, které nás čekají.

Další křižovatka není daleko.

 

Dejte like mojí stránce na facebooku a neuteče vám žádný další článek:

 

Jsem mentorka a leader. Pomáhám lidem kolem sebe najít jistotu, že mohou zvládnout vše, co je pro ně důležité. Ukazuji jim, že můžou být dobrými manažery, rodiči i mít čas sami pro sebe. Učím je správně určovat priority, organizovat čas a vést podřízené, spolupracovníky i rodinu tak, aby měli ze života radost. Jsem autorkou online kurzu 12 tipů, jak mít čas pevně ve svých rukou Pokud nemáte na kurz právě teď čas, tak si alespoň stáhněte zdarma Rychlý tahák pro lepší time management. A pokud naopak už teď víte, že chcete jít mnohem víc do hloubky a podívat se na svou celkovou spokojenost, pak vás možná  zaujme můj komplexní sebe-mentoringový online kurz efektivity, time managementu, osobního rozvoje a komunikace.  Napsala jsem pro vás také stručný e-book zdarma 9 tipů, jak být skvělým šéfem, který si také můžete stáhnout zdarma. Jak si poradit se všemi situacemi v roli čerstvého šéfa, jak mít spokojený tým se můžete dočíst v e-booku 5hvězdičkový šéf. Dozvíte se, že to je snazší, než si myslíte. Ale také, že na maličkostech záleží. Více o mně se můžete dozvědět tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Nejsou nadále ukládány ani jinak zpracovány. Zásady zpracování osobních údajů