10 tipů, jak si lépe zorganizovat den

Last Updated on 14. 11. 2022 by Lucie Klabanová

Chcete každý den být efektivnější? Stihnout toho více? A mít tak ze všeho lepší pocit?

Pak je tento tahák to pravé pro vás.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

V tomhle videu najdete 10 praktických rad, co můžete vyzkoušet, abyste svůj den prožili efektivněji.

A pokud raději čtete, tady je máte v tištěné verzi:

  • Plánujte

Plánujte si den. Večer den dopředu si přesně rozplánujte den. Vyplňte prázdná místa, ať nemáte zbytečné prostoje. Půlhodina, kdy nemáte nic naplánováno se změní v promarněný čas, protože než přijdete na to,do čeho se pustit, už ani nezačnete.

 

  • Revidujte

Svůj plán zrevidujte, zda je v souladu s vašimi cíly. Minimalizujte to, co musíte udělat přesto, že to s nimi není v souladu.  (Pokud nevíte jak si ujasnit své cíle, nabízím návod v online kurzu 12 tipů jak mít čas pevně ve svých rukou. )

 

  • Používejte upomínky

Používejte vhodné upomínky. Ať už v kalendáři v mobilu, nebo jinou formu pro vás vyhovující. Ať na nic nezapomenete.

 

  • E-maily jen ve vyhrazené době

Na emaily si vyhraďte pouze hodinu ráno a hodinu odpoledne. Po zbytek dne nechte email vypnutý. Pokud máte špatný pocit, že neodpovídáte hned, nastavte si automatickou odpověď, kde všem oznámíte to, že e-maily kontrolujete pouze v daných časových úsecích. Bude-li něco neodkladného, mohou vám zavolat.

 

  • Vypněte rušiče

Zrušte oznámení o příchozím emailu, oznámení na všech sociálních sítích, a všechny ostatní “rušiče”.

 

  • Vstaňte dříve

Vstaňte o hodinu dříve než ostatní. Je to těžké, ale když si zvyknete, dá vám to neuvěřitelný náskok. Udělejte si z časného vstávání návyk.

 

  • Vyberte si vhodné prostředí

Na práci, která vyžaduje soustředění, si zajistěte prostředí bez vyrušování. Stoprocentně! Vypněte telefon, emaily a vše, co k dané činnosti nepotřebujete.

 

  • Plánujte i "to ostatní"

Plánujte i “automatické” věci – přestávky, vyzvednutí dětí, telefonáty, spánek. I to jsou úkoly, a když je naplánujete, nezapomenete na ně.

 

  • Využijte prostoje

Snažte se využít “prostoje”, například čekání na autobus, v čekárně u lékaře, ve frontě v obchodě. Telefonát, nebo nějaké drobné úkoly v této době zvládnete. Rychleji vám to uteče a čas nebude promarněný.

 

  • Čtěte

Najděte si 30 minut na čtení. Ideální je využít ráno, nebo před spaním. Pokud už jste příliš unavení na poučnou literaturu, čtěte klidně beletrii. Výzkumy ukazují, jak blahodárně čtení působí.

Máte další tipy, jak zefektivnit každý den? podělte se o ně v komentářích tady nebo v uzavřené skupině na facebooku.

Dejte like mojí stránce na facebooku a neuteče vám žádný další článek:

Jsem mentorka a leader. Pomáhám lidem kolem sebe najít jistotu, že mohou zvládnout vše, co je pro ně důležité. Ukazuji jim, že můžou být dobrými manažery, rodiči i mít čas sami pro sebe. Učím je správně určovat priority, organizovat čas a vést podřízené, spolupracovníky i rodinu tak, aby měli ze života radost. Jsem autorkou online kurzu 12 tipů, jak mít čas pevně ve svých rukou Pokud nemáte na kurz právě teď čas, tak si alespoň stáhněte zdarma Rychlý tahák pro lepší time management. A pokud naopak už teď víte, že chcete jít mnohem víc do hloubky a podívat se na svou celkovou spokojenost, pak vás možná  zaujme můj komplexní sebe-mentoringový online kurz efektivity, time managementu, osobního rozvoje a komunikace.  Napsala jsem pro vás také stručný e-book zdarma 9 tipů, jak být skvělým šéfem, který si také můžete stáhnout zdarma. Jak si poradit se všemi situacemi v roli čerstvého šéfa, jak mít spokojený tým se můžete dočíst v e-booku 5hvězdičkový šéf. Dozvíte se, že to je snazší, než si myslíte. Ale také, že na maličkostech záleží. Více o mně se můžete dozvědět tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Nejsou nadále ukládány ani jinak zpracovány. Zásady zpracování osobních údajů