Last Updated on 21. 9. 2021 by Lucie Klabanová
Včera jsem se zeptala kolegy, jestli by mi mohl poslat jednu prezentaci, kterou vytvářel téměř před dvěma lety. Věděl přesně, kterou myslím. Věděl přesně, kdy ji dělal. Vyzkoušel všechny možné způsoby, jak vyhledávat v dokumentech. A stejně mu trvalo skoro deset minut ji najít.
Možná potřebuje nový systém ukládání souborů. :-)
Může se to zdát jako téma, nad kterým se vám ani nechce se zamýšlet. Ale udělejte to. Ušetří vám to v budoucnu hromadu času!
Zkuste si rychlý výpočet. Kolikrát denně se vás někdo zeptá, jestli byste jim nemohli poslat nějaký soubor, případně sami něco slíbíte vy sami. Řekněme 5x? 10x? A jak dlouho to hledáte?
Já to včera měřila. Řekla jsem si, že si to zkusím zanalyzovat. Měla jsem během půl dne patnáct dotazů na poslání něčeho, co už jsem s největší pravděpodobností posílala v minulosti (ano, je to tak, většinou vše posíláme několikrát, protože ostatní nejsou tak organizovaní jako my ;-)). Na hledání každého z nich jsem potřebovala zhruba patnáct vteřin až dvě minuty. A to já mám opravdu funkční, lety prověřený systém a strukturu ukládání souborů. Řekněme tedy průměrně 50 vteřin na jeden. Za půl dne jsem tedy strávila cca 12-15 minut hledání dokumentů. Půl hodiny denně.
Pokud jste trochu méně organizovaní, případně máte více „poptávek“, může se vám snadno stát, že strávíte dohledáváním souborů třeba 2 hodiny denně. A to už možná stojí za zamyšlení, jestli by z toho nešlo více jak polovina ušetřit. Co myslíte?
Zkuste se podívat na pár mých rad a doporučení:
To je pár základních věcí, které používám já. Samozřejmě každý člověk má raději trochu jiný způsob práce, proto buďte kreativní a upravte si vše tak, aby vám to přišlo naprosto přirozené.
Složky ve vašem počítači jsou takový prodejní sklad eshopu – když víte kam sáhnout, obsloužíte více zákazníků. V každém případě, pokud věnujete trochu času vytvoření vlastní struktury a logiky, ušetří vám to čas i nervy v každodenním životě.
Budu ráda, dáte-li mi vědět, pokud vám některé z mých výše uvedených tipů pomohly. A samozřejmě pokud máte další rady, neváhejte je sdílet.
Dejte like mojí stránce na facebooku a neuteče vám žádný další článek: